0

Certyfikat dla rolet Aluprof

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości polskich rolet w systemach Aluprof SP i SP-E. Organizacja ta wydała właśnie certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu, które są zgodne z określonym certyfikatem, mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Rolety SP i SP-E to systemy podtynkowe, w których skrzynka jest zabudowana, natomiast jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod materiał wykończeniowy. Taka konstrukcja sprawia, że elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna, jak również nadproża, dzięki czemu szczelność budynku pozostaje nienaruszona.

Systemy SP i SP-E zostały opracowane, aby zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła i estetyczne wykończenie elewacji. Bardzo cieszę się, że skrzynka roletowa 165 uzyskała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych – jest to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów, rozwiązanie to jest również pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu – powiedział Piotr Gustof, Kierownik Działu Rozwoju, w firmie Aluprof S.A. Rolety montowane w systemach Aluprof SP oraz SP-E w pozycji zamkniętej mogą poprawić izolację okna nawet o 18%.

Co istotne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K), natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

W ofercie firmy Aluprof dostępna jest też bogata paleta kolorów profili rolet, można je zatem idealnie dopasować do elewacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.