0

Niezwykły marmur Crema Veneziana do zdobienia wnętrz

Zdobienie wnętrz marmurem zawsze uchodziło za przejaw luksusu i elegancji. Jednak by nasze wnętrza wyglądały naprawdę ekskluzywnie niezbędny jest marmur odpowiedniej jakości. Taki właśnie pochodzi z Sardynii, z kamieniołomu Marmo di Orosei.

Marmur Crema Veneziana stanowi zaledwie 6% spośród całości marmuru wydobywanego w kamieniołomie Marmo di Orosei. Jest to wyjątkowo piękny kamień, który wyróżnia się delikatną kremową barwą, zaś dodatkowa perłowa i szara nuta dodają mu szlachetności. W kamieniu można odnaleźć odciski prehistorycznych organizmów, świadczące o jego 140 milionowej historii.

Crema Veneziana jest najtwardszym marmurem wydobywanym w Marmo di Orosei, można go z powodzeniem używać jako materiał posadzkowy, do produkcji parapetów, kominków, stołów, czy nawet blatów kuchennych (po uprzedniej impregnacji). Powierzchnia płyty marmurowej Crema Veneziana może być polerowana, szczotkowana lub matowa. Kamieniołom Marmo di Orosei jest znany z doskonałej jakości poleru, płyty po takim zabiegu nabierają wyjątkowego błysku, który rozświetli nasze wnętrza.

410639459

20113354491

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.