0

Certyfikat dla rolet Aluprof

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości polskich rolet w systemach Aluprof SP i SP-E. Organizacja ta wydała właśnie certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu, które są zgodne z określonym certyfikatem, mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Rolety SP i SP-E to systemy podtynkowe, w których skrzynka jest zabudowana, natomiast jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod materiał wykończeniowy. Taka konstrukcja sprawia, że elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna, jak również nadproża, dzięki czemu szczelność budynku pozostaje nienaruszona.

Systemy SP i SP-E zostały opracowane, aby zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła i estetyczne wykończenie elewacji. Bardzo cieszę się, że skrzynka roletowa 165 uzyskała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych – jest to pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów, rozwiązanie to jest również pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu – powiedział Piotr Gustof, Kierownik Działu Rozwoju, w firmie Aluprof S.A. Rolety montowane w systemach Aluprof SP oraz SP-E w pozycji zamkniętej mogą poprawić izolację okna nawet o 18%.

Co istotne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła Uw jest niższy od 0,80 W/(m²K), natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m²K).

W ofercie firmy Aluprof dostępna jest też bogata paleta kolorów profili rolet, można je zatem idealnie dopasować do elewacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *